środa, 21 czerwca 2017 Julia Wiśniewska kl. IIIA, Małgorzata Bundyra-Warańska Aktualności szkoły
14 czerwca 2017 r. w naszym Gimnazjum obchodziliśmy Dzień Talentów. Jak zawsze tej niezwykłej imprezie towarzyszyły słowa naszego patrona Jana Pawła II:
Życie jest talentem powierzonym nam, aby go przekształcać, pomnażać i czynić darem dla innych.
Motywem przewodnim, tradycyjnie już, była piosenka Anny Marii Jopek Joszko Broda.
Przygotowania trwały już kilka tygodni wcześniej. Tylko główne organizatorki panie Aleksandra Górna i Ewa Miller wiedzą, ile trzeba wysiłku, aby młodzi ludzie mogli pokazać swoje talenty. Chętnych było tylu, że musiały odbyć się eliminacje.
Jednak w Dniu Talentów wszystko było dopięte na ostatni guzik. Małgorzata Tybuszewska, Julia Wiśniewska, Stanisław Buczkowski oraz Jakub Barłożek świetnie sprawdzili się w roli prowadzących. Nie zawiedli sprzętowcy, oświetleniowcy, „suflerzy” i cała ekipa, odpowiedzialna za najdrobniejsze szczegóły imprezy. Nie zawiodła także publiczność, która suto nagradzała oklaskami występujących kolegów, koleżanki, a także specjalnych Gości, zaproszonych przez młodych artystów.
Pierwszym występem był skecz, parodiujący lekcję języka hiszpańskiego. Można było tam zobaczyć Adama Cegłowskiego w roli pana Dyrektora, Martę Giec, jako panią Orłowską, a także panią Chmielewską, w którą wcieliła się Alicja Niedzielska.
Młodzi artyści tak spodobali się publiczności, że brawa przerwał dopiero kolejny występ – wokalistki Patrycji Witoń, a potem Marii Ostańskiej w jej show tanecznym.
Po nich na scenie zagościł szkolny zespół wokalny z piosenką Chodź, pomaluj mój świat, a tuż za nim fenomenalna Julia Żywanowska, która poruszyła wszystkich piosenką Yesterday. Dziewczyny z klasy 1G swoim występem także zachęciły publiczność do wspólnego śpiewania. Same przy akompaniamencie ukulele pokazały, jak pięknie potrafią śpiewać.
Emocje podkręcił Witek Wachowiak z kl. 3D, który pochwalił się swoimi zdolnościami w jeździe na monocyklu. Z roku na rok jego umiejętności zaskakują coraz bardziej.
Po sportowym występie konferansjerzy znowu na scenę zaprosili muzyków. Aleksandra Majchrzak przepięknie zagrała na pianinie, natomiast Ksenia Ludwiczak wraz z Marcinem Płońskim, wystąpili ze swoim zespołem muzycznym! Znów emocjom nie było końca.
Po takim wspaniałym popisie kolegów uczniowie zatańczyli do hiszpańskiej melodii Despacito według choreografii przygotowanej przez Natalię Kaczmarek i Julię Wiśniewską, pod okiem niezastąpionej señory profesory Orłowskiej.
Tuż przed przerwą na scenie pojawiła się również Patrycja Górska, która wykonała utwór na skrzypcach.
W trakcie przerwy można było obejrzeć piękne makiety domów, wykonanych przez gimnazjalistów na lekcjach techniki pana Guzika i wziąć udział w głosowaniu. Nagroda przyciągnęła wręcz tłumy i konkurs cieszył się dużą popularnością.
Po przerwie przyszła kolej na judoków. Pokaz przygotowany przez Wojtka Setlaka, Wiktora Białowąsa, Łukasza Wolnego i Janka Basińskiego uświadomił, jak przydatny i jednocześnie zaskakujący może być ten sport. Szczególnie podziwialiśmy Janka Basińskiego, który zaskoczył wielu swoimi zdolnościami. Brawo!
Po chłopakach prowadzący zaprosili na scenę dziewczyny. Niesamowity występ, przygotowały Kamila Nieszporek i Monika Kołodziejczyk ze swoją mini-formacją, które udowodniły, że szpagaty i salta to dla nich pestka.
Także Wiktor Białowąs pochwalił się swoimi kolejnymi talentami, najpierw w grze na pianinie, a potem z kolegami Pawłem Rosteckim i Antkiem Welshem – cudownie zaśpiewał.
Alicja Nobik rozczuliła wszystkich swą anielską grą na flecie, natomiast klasa 3g z panią Trydeńską na czele, pokazała wszystkim, na co ich stać – śpiewając właśnie znaną piosenkę. Ponieważ talentów do śpiewu w naszej szkole nie brakuje, Małgosia Misiak i Ania Jasińska pobudziły łzy u publiczności przy piosence I see fire.
Kolejno na wesoło, kilkanaścioro uczniów zatańczyło belgijkę, a oklasków nie zabrakło! Formacja Freak Out Senioritas urzekła wszystkich. I mało kto był w stanie oderwać od pięknych dziewczyn wzrok.
Żartobliwy występ z muzyką disco polo w wykonaniu dwóch piłkarzy Jakuba Bryji i Przemysława Krzyżańskiego sprawiło, że tłum fanek i fanów zaczął śpiewać z chłopakami; tuż po nich wystąpił doskonały zespół rockowy Stopklatka, bliźniaków Kuby i Maksa, którzy wystąpili z tatą. Zagrali dla nas dwa znane utwory.
Na zakończenie, pozostawiając nas w trochę melancholijnym nastroju, a u niektórych wywołując łzy - klasa pani Pilarczyk zaśpiewała piosenkę wybitnego Grechuty Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.
Pan Dyrektor Krajewski, zaproszony na scenę, podziękował za ten wyjątkowy dzień ciepłymi słowami paniom Górnej i Miller – za wspaniałą organizację ale przede wszystkim uczniom – tak hojnie obdarowanym przez los talentami.
Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci, popisy występujących były fenomenalne, z łatwością grali na instrumentach, śpiewali, tańczyli, robili ze swobodą coś, co dla innych jest niewykonalne. A przecież
Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz.
Może zmienimy niedługo ten dzień w Dzień Geniuszu …